Oprowadzanie i zwiedzanie Drezna (Dresden) - Przewodnik po Dreźnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Oprowadzanie i zwiedzanie Drezna (Dresden)

Oferta


  O
prowadzanie po historycznej starówce Drezna;  na lewym brzegu Łaby znajduje się zabytkowa starówka Drezna, która cieszy się największym zainteresowaniem turystów. Na każdym kroku, na każdej małej uliczce można odkryć ducha historii, który tutaj bardziej niż w jakimkolwiek innym mieście pielęgnowany jest z taką troską. Tylko parę godzin wystarczyło, by obrócić to miejsce w proch i pół wieku, aby przywrócić jego dawną świetność. Dzisiaj na nowo możemy podziwiać piękno Zwingera, miejsce dworskich uroczystości, Plac Teatralny z Operą Sempera, słynącą z takich nazwisk jak Carl Maria von Weber, Richard Wagner czy Richard Straussa. Jedną z głównych atrakcji jest kościół Frauenkirche, barokowa perła wśród kościołów protestanckich Niemiec. Poza tym zobaczymy kościół Dworski, zwany również kościołem polskim, największy obraz z porcelany przestawiający pochód książąt saksońskich, dowiemy się dlaczego Chopin przyjeżdżał do Drezna i gdzie wynaleziona pierwszą porcelanę europejską.

   Oprowadzanie po „Nowym Mieście”, czyli barokowej dzielnicy Drezna; przechodząc przez Most August dotrzeć można do „Nowego Miasta”, którego nazwa jest dość przewrotna, gdyż właśnie to na prawym brzegu Łaby powstały pierwsze osiedla dzisiejszego miasta. Już na samym początku przywita nas Złoty Jeździec, czyli August mocny na rumaku galopującym w kierunku Warszawy. To właśnie jemu zawdzięczamy dzisiejszy kształt Nowego Miasta, jemu też poświęcona jest jedna z piękniejszych ulic, zachowana w stylu mieszczańskiego baroku – ulica Królewska. Odkrywając historię Nowego Miasta dowiemy się więcej o zażyłości Augusta Mocnego z jego nadwornym błaznem, dlaczego Pałac Japoński znajduje się w centrum barokowego Drezna,  gdzie spotykali się najwybitniejsi romantycy jak wieszcze Goethe i Schiller, malarze Capsar David Friedrich i Ludwig Richter, czy uczeni jak Wilhelm Humboldt, którego imieniem nazwany jest berliński Uniwersytet.

   Objazdowa wycieczka autokarem;  wycieczka autokarem do ciekawych zakątków miasta, choć trochę oddalonych od centrum historycznego centrum, jest doskonałym uzupełnieniem do wcześniejszego zwiedzania starówki. Podczas przejażdżki autokarem zobaczymy drezdeński ratusz, szklaną Manufakturę Volkswagena, przejeżdżać będziemy obok Muzeum Higieny i dowiemy się o jego początkach związanych z pierwszą Internacjonalną Wystawą poświęconą problemom zdrowotnym oraz wynalezieniem wody do płukania jamy ustnej Odol, podziwiać będziemy XIX wieczne wille oraz nadrzeczne zamki, których historia związana jest z  interesującymi osobistościami miasta i anegdotami. Dowiemy się co to jest „Niebieski Cud” i co Goethe nazwał „Balkonem Europy”. Wycieczkę kończy przejazd ulicami Nowego Miasta.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego