Wycieczka po Szwajcarii Saksońskiej - Przewodnik po Dreźnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka po Szwajcarii Saksońskiej

Oferta

Twierdza Königstein położona jest w samym sercu Saksońskiej Szwajcarii, w Górach Piaskowych. Piękno krajobrazu podkreślają liczne strome skały, głębokie wąwozy i wysokie pagórki. Sama twierdza znajduje się 240m nad Łabą, co pozwala na podziwianie niesamowitych widoków. Jej położenie i potęga sprawiły, że nigdy nie została ona ani zdobyta, ani zniszczona. W niespokojnych czasach chronili się tutaj książęta razem ze swoimi skarbami. Twierdza pełniła także funkcję więzienia, którego najbardziej znanymi więźniami byli Johann Friedrich Böttger, wynalazca porcelany, socjalista August Bebel, czy dramaturg Frank Wedekind.

Zamek Stolpen położony na granitowej górze zamek, który przeszedł do historii dzięki słynnej faworycie Augusta Mocnego hrabinie Cosel. Porzucona i opuszczona spędziła tutaj ostatnie lata swojego tragicznego życia. O jej losach przypomina wystawa wystawa w jednej z zachowanych wież. Poza tym historia zamku jest związana z biskupstwem miśnieńskim, stacjonującym tutaj garnizonem, a nawet bazaltem wulkaniczną skałą, dzięki któremu wzgórze zamkowe uznane jest za pomnik przyrody.

Baszta

Szwajcaria Saksońska to park narodowy, który uważany jest za jeden z piękniejszych regionów Europy Środkowej i od wieków przyciąga ciekawych jej uroku turystów. Na terenie parku rozciąga się wiele tras wędrownych i punktów widokowych,  ale jeden jest szczególny baszta. Jest to kamienny most zawieszony między skałami piaskowymi - magiczny, tajemniczy i imponujący.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego